Worker cleaning the cobbled street in Ljubljana, Slovenia.

Mycie kostki brukowej

Kostka brukowa jest popularna jako utwardzenie powierzchni, ale pełni również funkcję ozdobną. Często jednak zdarza się tak, że przez swoją porowatą strukturę kostka chłonie wszelkie płyny, które zostawiają po sobie szpetne plamy. Mech i chwasty rosnące w szczelinach również odejmują atrakcyjności podłożu. 

Usługa mycia kostki brukowej to rozwiązanie na wszystkie problemy, jakie mogą spotkać wasze podwórza. Zaczyna się spryskaniem powierzchni środkami ułatwiającymi pozbycie się chwastów. Następny krok to mycie wysokociśnieniowe. Po wyczyszczeniu każdej kostki z wielką pieczołowitością uzupełniamy ubytki wypełnienia przywracając ją do stanu zaraz po położeniu.  

Impregnacja kostki brukowej

Po tym, jak nasz chodnik zostanie wyczyszczony należy zadbać tez o to, żeby więcej plamy nie powstawały. Impregnacja kostki brukowej to zabieg polegający na nałożeniu specjalnych preparatów na bazie wody, polimerów i silikatów. 

Dzięki temu na chodniku powstanie specjalna powłoka, która zapobiegnie nadmiernemu wchłanianiu cieczy, a tym samym powstawaniu plam. Po zaimpregnowaniu kostka zyskuje również żywsze kolory, dzięki czemu jest jeszcze bardziej atrakcyjna.